Zdalna praca prawników — rozwiązania dla kancelarii prawnych

Coraz większą popularnością cieszą się e-usługi. Dotyczy to także branży prawniczej. Porady prawne, kontakt z klientami, obsługa spraw, nie wymaga ciągłej obecności w kancelarii. Dlatego coraz więcej firm decyduje się na zatrudnianie prawników w formie zdalnej.

Jakie funkcje powinien mieć program do obsługi kancelarii prawnej?

Podstawową funkcjonalnością takiego oprogramowania, powinna być możliwość zarządzania kontaktami i przydzielania zadań. Jest to niezbędne do tego, żeby każdy prawnik pracujący zdalnie miał wgląd w sprawy, nad którymi pracuje. Jest to także niezbędne z punktu widzenia partnerów, którzy mogą kontrolować postępy prac poszczególnych pracowników.

Niezbędne jest także zadbanie o obieg poczty w kancelarii. Ma to ogromne znaczenie, ponieważ kancelarie przetwarzają duże ilości danych i bez sprawnego obiegu dokumentów, praca zdalna będzie nieefektywna. Dlatego warto wdrożyć elektroniczny obieg dokumentów, który ułatwi zarówno przechowywanie, jak i archiwizowanie poczty. Umożliwi on również przypisywanie dokumentów prawnikom i weryfikowanie postępów prac.

Wiele firm chce, żeby program do obsługi kancelarii prawnej miał też opcję śledzenia czasu pracy. Implementacja takiej funkcji jest jak najbardziej możliwa. Nasza firma zajmuje się wdrażaniem indywidualnych rozwiązań i możemy przygotować oprogramowanie posiadające wymaganą funkcjonalność.

Jak skutecznie wdrożyć program do zarządzania kancelarią prawną?

Najlepszym sposobem wdrożenia programu do obsługi kancelarii jest skorzystanie z usług firmy, która wdraża dedykowane rozwiązania. Dzięki temu masz pewność, że oprogramowanie będzie dopasowane do potrzeb twojej kancelarii i będzie posiadało wszystkie niezbędne funkcje, które potrzebne są zarówno prawnikom pracującym zdalnie, jak i partnerom.

Decydując się na implementację programu do zarządzania kancelarią prawną przez naszą firmę, otrzymujesz także wsparcie techniczne. Dzięki temu, wszystkie awarie, usterki są monitorowane i na bieżąco usuwane, co zapewnia płynne działanie kancelarii bez opóźnień.

Czy oprogramowanie dla kancelarii prawnych jest bezpieczne?

Kwestie bezpieczeństwa są niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku kancelarii prawnych, gdzie wyciek danych mógłby mieć bardzo poważne konsekwencje. Dlatego decydując się na wdrożenie systemu usprawniającego pracę online, warto postawić na usługi profesjonalnej firmy, która zajmie się wdrożeniem systemu. W ten sposób zostaną wdrożone najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Korzystając z usług naszej firmy, masz pewność, że wyposażymy twój system w odpowiednie zabezpieczenia chroniące przed włamaniem i nieautoryzowanym dostępem. Dodatkowo, dbamy o regularny backup danych, dzięki temu nie musisz martwić się tym, że wprowadzone do systemu pliki znikną.

Elektroniczny obieg dokumentów w kancelarii może być równie bezpieczny, a nawet bezpieczniejszy niż tradycyjne sposoby przetwarzania dokumentacji. Jest on bowiem w mniejszym stopniu podatny na niedopatrzenia osób trzecich.

Success Stories