prj5

Power BI

Power BI umożliwia pobieranie danych z różnych źródeł, ich integrację analizowanie i prezentację. Jako część Office 365 umożliwia współtworzenie i dzielenie się raportami. Najlepsze na świecie rozwiązanie klasy BI.

Co to jest Power BI?

Microsoft Power BI jest narzędziem chmurowy dostępnym również w wersji on premises zapewniającym wyjątkowo łatwe tworzenie rozwiązań klasy Busines Inteligence. Niezależnie od tego, czy dane to prosty arkusz kalkulacyjny programu Excel, czy też kolekcja chmurowych i lokalnych hybrydowych hurtowni danych, usługa Power BI umożliwia łatwe łączenie ze źródłami danych, wizualizowanie (lub odnajdywanie) ważnych informacji i udostępnianie ich wszystkim wybranym osobom.

Wyróżniki:

+

Ponad 60 gotowych konektorów do zewnętrznych źródeł danych

R język

Wsparcie dla języka R dostarcza szeroką gamę technik statystycznych

HTML 5

Interakcja z raportami w dowolnym miejscu i czasie, w tym na urządzeniach mobilnych.

Q&A

Zapytaj w języku naturalnym i uzyskasz automatycznie wygenerowaną analizę.

Funkcjonalności

Interaktywne wizualizacje i prosta obsługa

Dzięki interaktywnym pulpitom, wykorzystaniu metody „drag and drop” oraz obszernej bibliotece interaktywnych wizualizacji Power BI niesie olbrzymią wartość dla biznesu, zapewniając natychmiastowy dostęp do kluczowych danych w przejrzystej, łatwo parametryzowalnej formie.

Nieograniczony dostęp do danych w chmurze i lokalnie

Power BI przechowuje wszystkie informacje pobrane z lokalnych systemów oraz dane z chmury w jednej scentralizowanej lokalizacji, do której można uzyskać dostęp w dowolnym czasie i miejscu. Można również wykorzystać wbudowane w rozwiązanie łącza, aby usprawnić import danych z takich rozwiązań jak Marketo, Salesforce, Google Analytics i wielu innych.

Natychmiastowy dostęp do raportów

Power BI umożliwia udostępnianie pulpitów i raportów wskazanym użytkownikom w dowolnym miejscu na świecie. niezależnie od użytkowanej przez nich platformy systemowej - Windows, iOS, czy Android.

Integracja z rozwiązaniami firm trzecich

Microsoft Power BI został zaprojektowany w ten sposób, by można było integrować i osadzać w rozwiązaniach firm trzecich, czy też rozwiązaniach Microsoft.

Bezpieczne udostępnianie raportów

Dzięki usłudze Microsoft Power BI użytkownicy mogą publikować swoje raporty i wizualizacje bezpośrednio w Internecie, jak również wysyłać je w wiadomościach mailowych. Dostęp do raportów można ograniczyć dla poszczególnej osoby, grupy lub całej organizacji.

Mała inwestycja, duży zysk

Power BI w przeciwieństwie do innych tego typu rozwiązań nie jest kosztochłonny. Podstawowy pakiet wystarczający by rozpocząć pracę (Power BI Desktop) jest bezpłatny, natomiast subskrypcja Power BI Online (dająca m.in. możliwość udostępnianie raportu, ograniczania widoczności danych (Row Level Security) czy włączenia procesu automatycznego odświeżania danych) to koszt zaledwie 9,95 USD/miesiąc.

Źródła danych

Power BI może połączyć się z ponad 60 popularnymi rozwiązaniami, często wykorzystywanymi przez organizacje, takimi jak SAP, Oracle, Salesforce, Dynamics365, Hadoop i wiele innych. Rozwiązanie pozwala na sprawne raportowanie i wizualizację danych z rożnych źródeł bez konieczności wdrażania takich elementów, jak hurtownia danych, czy kostki OLAP.

Analizy ad hoc

Dla analityków wykonujących często analizy ad hoc, Power BI ułatwia codzienną pracę. Prosta analiza danych, szybkie i dynamiczne kalkulacje oraz bardzo szerokie możliwości wizualizacyjne pozwalają na zaoszczędzenie czasu podczas wykonywania analiz ad hoc.

Raporty „w mgnieniu oka”

Zastosowanie technologii „in-memory” umożliwia Power BI przyspieszenie analiz dzięki wykonywaniu ich w całości w pamięci operacyjnej komputera (wszystkie dane potrzebne do analizy zostają załadowane do pamięci), dzięki czemu zminimalizowana jest potrzeba dostępu do danych na wolnych dyskach lokalnych.

Dostęp darmowej materiałów edukacyjnych

Dla użytkowników Pwer BI firma Microsoft zbudowała bazę wiedzy zawierającą m.in poradniki, materiały wideo, prezentacje i blogi.

Masz pytanie?

Zainspiruj się do działania obserwując jak technologia wspiera rozwój biznesu!