Schemat obiegu dokumentów księgowych w firmie

Obieg dokumentów księgowych jest kluczowy do poprawnego funkcjonowania firmy. Usprawnienie tego procesu wpływa na ograniczenie kosztów operacyjnych. Decydując się na wdrożenie elektronicznego obiegu dokumentów, można nie tylko zwiększyć efektywność pracowników, ale także w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko błędów ludzkich oraz zapewnić wyższy poziom bezpieczeństwa.

Kontrola dokumentów księgowych w elektronicznym obiegu

Elektroniczny obieg dokumentów pozwala sprawować dokładniejszą kontrolę nad wszystkimi dokumentami księgowymi w firmie. Przede wszystkim, minimalizuje on ryzyko błędu, ponieważ większość danych jest wypełnianych automatycznie, a to gwarantuje ich poprawność. To pozwala nie tylko uniknąć pomyłek, ale także zmniejsza czas potrzebny na przetwarzanie dokumentów.

Zaletą elektronicznego obiegu jest archiwizacja dokumentów, która również odbywa się całkowicie automatycznie. W odnalezieniu konkretnych plików pomaga wyszukiwarka, która umożliwia znalezienie konkretnej pozycji za pomocą kilku kliknięć. Jest to znacznie prostsze, wygodniejsze i przede wszystkim szybsze niż przy prowadzeniu tradycyjnych archiwów.

Ponadto, systemy elektronicznego obiegu dokumentów umożliwiają przypisywanie poszczególnych plików do konkretnych pracowników, dodawanie notatek oraz kontrolowanie postępów zadań. To z kolei umożliwia skuteczniejsze weryfikowanie pracy i zarządzanie zadaniami w firmie, co poprawia wydajność.

Jak wygląda elektroniczny obieg dokumentów księgowych w firmie?

Wdrożenie w firmie odpowiedniego systemu informatycznego, pozwoli przenieść znaczną część dokumentacji do formy cyfrowej. Umożliwia to wystawianie m.in. faktur i rachunków w formie elektronicznej. Ponadto oprogramowanie pozwala zautomatyzować część procesów, dzięki czemu odciąża się pracowników i mogą oni się skupić na istotniejszych zadaniach.

Niektórzy przedsiębiorcy obawiają się, że wprowadzi to chaos, ponieważ część faktur, rachunków itd. będzie w formie elektronicznej, a część w papierowej. Jednak profesjonalne systemy księgowe umożliwiają dodawanie skanów, dzięki temu można przenieść do formy cyfrowej niemal 100% dokumentacji.

Skuteczne wdrożenie obiegu dokumentacji księgowej

Żeby czerpać wszystkie korzyści z elektronicznego obiegu dokumentów księgowych, niezbędna jest odpowiednia instalacja systemu. Nasza firma zajmuje się indywidualnym wdrożeniem, dzięki temu dopasowujemy funkcjonalność i możliwości oprogramowania do potrzeb firmy.

Jest to o wiele skuteczniejsze niż korzystanie z gotowych programów, ponieważ dzięki naszej pomocy oprogramowanie ma dokładnie to, czego potrzebuje przedsiębiorstwo. To przekłada się na łatwiejsze korzystanie z niego. Ponadto oferujemy pełne wsparcie powdrożeniowe. Natomiast jeśli pojawią się kłopoty techniczne, to każdy klient może liczyć na naszą pomoc i szybkie rozwiązanie problemu.

Success Stories