prj7

ReadIT OCR

Rozwiązanie umożliwiające zautomatyzowane pozyskiwanie i weryfikację danych z dokumentów papierowych.

Co to jest ReadIT OCR?

ReadIT OCR to oprogramowanie zastępujące ręczne przepisywanie danych z dokumentów papierowych oraz ich postaci elektronicznych, z funkcją OCR.

Korzyści

krotnie

mniej błędnych danych

krotnie

niższy koszt wprowadzania danych do systemów

+

rozpoznawanych języków

+
Dokumentów miesięcznie

u największego z klientów

krotnie

mniej błędnych danych

krotnie

niższy koszt wprowadzania danych do systemów

+

rozpoznawanych języków

+
Dokumentów miesięcznie

u największego z klientów

Główne funkcjonalności

Rozpoznawanie danych z obrazów dokumentów na podstawie reguł i szablonów

silnik OCR rynkowego lidera, firmy ABBYY wraz z autorską warstwą logiki biznesowej umożliwia automatyczne rozpoznawanie szablonów dokumentów, identyfikację pól na dokumentach, skuteczne rozpoznanie znaków i wyrażeń alfanumerycznych.

Podgląd dokumentów i zidentyfikowanych stref danych z możliwością ich korygowania

ergonomiczny, intuicyjny interfejs umożliwia korektę przez operatora, rozpoznanych danych które system zidentyfikowała jako niewłaściwie zinterpretowane.

Automatyczne sprawdzanie rozpoznanych danych

system automatycznie weryfikuje rozczytane dane na podstawi zdefiniowanych wzorców, algorytmów walidacyjnych lub zbiorów danych.

Rozpoznawanie linii faktur

system potrafi wczytać nie tylko dane z nagłówka faktury ale również linie towarowe faktur, wraz z cenami jednostkowymi, stawkami VAT, wartościami.

Kontrola duplikatów

wbudowane mechanizmy zapobiegają „podwójnemu” wprowadzeniu danych z dokumentu do systemów zewnętrznych.

Weryfikacja danych w odniesieniu do danych referencyjnych

rozwiązanie umożliwia weryfikację danych w kontekście wcześniej zgromadzonego ich zasobu.

Sprawdzanie wymagań formalnych względem dostawców

system zapewnia weryfikację zeskanowanych faktur w kontekście GUS, VIES, białej listy (Ministerstwo Finansów).

Zautomatyzowana identyfikacja miejsc separacji poszczególnych dokumentów

rozwiązanie nie wymaga oddzielnego skanowania każdego dokumentu czy też rozdzielania ich za pomocą stron separujących czy barcodów. Inteligentne mechanizmy samoczynnie zidentyfikują początek i koniec każdego dokumentu.

Wbudowane interfejsy integracyjne

ReadIT OCR posiada wbudowane mechanizmy integracji z takimi systemami jak WEBCON BPS czy SAP. Dodatkowo umożliwia tworzenie własnych interfejsów za pomocą webserviceów.

Jak wygląda proces?

one-icon

Skanowanie

Operator kładzie jeden dokument lub plik dokumentów w podajniku urządzenia skanującego (może byś to dobrej jakości urządzenie MFP lub dedykowany skaner dokumentowy). W przypadku większości rodzajów dokumenty nie muszą być one w żaden sposób separowane (kodem kreskowym lub czystą kartką), gdyż system jest w stanie zidentyfikować początek i koniec dokumentu.

two-icon

Rozpoznawanie tekstu

Zdefiniowane dane z dokumentów (lub cały dokument) zostają automatycznie rozpoznane przez silnik OCR i wprowadzone do systemu. W zależności od skomplikowania dokumentu i wydajności infrastruktury czynność ta zajmuje od kilkunastu do kilkudziesięciu sekund.

three-icon

Automatyczna analiza (walidacja)

Na tym etapie system interpretuje i weryfikuje wczytane dane poprzez np.: sprawdzenie sum kontrolnych, porównanie wyniku rozpoznania z danymi referencyjnymi w innych systemach. W przypadku faktur, na tym etapie może również zostać wykonane sprawdzenie wymagań formalnych

dotyczących tego typu dokumentów to jest weryfikacja ichw bazach danych GUS, VIES lub Ministerstwa Finansów (biała lista).

four-icon

Weryfikacja przez operatora

W przypadku znaków lub całych wyrażeń co do których system ma podejrzenia co do poprawności ich rozpoznania lub takich które nie przeszły walidacji, odpowiednią informacje dostaje operator który może poprawić dane lub zadecydować o ich poprawności.

five-icon

Eksport danych

Ostatnim etapem jest zasilenie zweryfikowanymi danymi systemu zewnętrznego (ERP, Workflow) z wykorzystanie dedykowanego interfejsu. Wraz z danymi do systemu zewnętrznego może zostać przesłany obraz dokumentu z którego rozpoznano dane. Istnieje również opcja eksportu danych do pliku (xls, scv, jpk, xml).

Masz pytanie?

Zainspiruj się do działania obserwując jak technologia wspiera rozwój biznesu!