Jaki program do faktur? Obsługa faktur online

Obieg akceptacyjny faktury kosztowej jest dla każdej firmy wyzwaniem biznesowym, wpływa on bezpośrednio na jakość informacji zarządczej i kontrolingowej. Zapewnienie usystematyzowanego, powtarzalnego procesu obsługi faktury kosztowej pozwala uzyskać wiele korzyści dla każdej organizacji.

Zarządzanie fakturami to podstawa funkcjonowania każdej firmy. Operowanie dokumentami w formie papierowej zajmuje wiele czasu, co wiąże się z dużymi kosztami. Z pomocą przychodzą nowoczesne programy do fakturowania, które ułatwiają obsługę księgową firmy i pozwalają zautomatyzować część działań.

Dlaczego warto zainwestować w profesjonalny program do faktur?

Przede wszystkim wdrożenie oprogramowania do fakturowania pozwala zaoszczędzić czas i to na wielu płaszczyznach. Wypełnienie faktury zajmuje chwilę zamiast kilkunastu minut ręcznego wypisywania, co zwiększa wydajność swoją lub pracowników. Ponadto nowoczesne oprogramowanie pozwala zautomatyzować wystawianie faktur, dzięki temu wystarczy raz skonfigurować operację, by wykonywała się bez nadzoru.

Korzystanie z oprogramowania minimalizuje błędy. Wiele programów pobiera dane kontrahentów automatycznie, po wpisaniu NIP-u. Wypełnianie pozostałych danych na fakturze także można zautomatyzować. W ten sposób ryzyko błędów ogranicza się niemalże do zera.

Korzystanie z programów do fakturowania wiąże się także z większym bezpieczeństwem. Dane przechowywane na serwerach są odpowiednio zabezpieczone. Ponadto znalezienie konkretnego dokumentu, nawet po upływie wielu lat jest znacznie prostsze.

O czym pamiętać wybierając program do faktur?

Na rynku można znaleźć wiele gotowych programów do obsługi faktur. Szukając odpowiedniego, trzeba oczywiście zwrócić uwagę na funkcjonalność. Powinien być wyposażony w funkcje, których potrzebujesz.

Należy także sprawdzić, jak wygląda pomoc techniczna już na etapie wybierania programu do faktur. Sprawnie działające wsparcie jest niezbędne, gdy pojawią się problemy z oprogramowaniem.

Ponadto trzeba mieć na uwadze, że gotowe programy często są tworzone z myślą o mniejszych firmach, które chcą samodzielnie zajmować się księgowością. Właściciele większych przedsiębiorstw powinny rozważyć indywidualne wdrożenie programu do faktur.

Indywidualne wdrożenie programu do faktur

Alternatywą dla gotowych programów jest indywidualne wdrożenie. Taka forma cechuje się najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Ponadto pozwala dopasować funkcjonalność do potrzeb firmy.

Korzystając z usług profesjonalnych firm, otrzymujesz szybki support, dzięki czemu zawsze możesz liczyć na szybkie wsparcie. Oczywiście koszty indywidualnego wdrożenia są zwykle większe niż w przypadku gotowych programów, jednocześnie możliwość dostosowania wszystkich wymagań do potrzeb firmy to doskonała odpowiedź na potrzeby wymagających klientów.

 

Success Stories