Co to jest digitalizacja finansów? Sprawdź, jakie są możliwości

Skuteczniejsza obsługa klientów indywidualnych

Jeśli twoje przedsiębiorstwo działa na rynku B2C, to niezwykle istotną rolę odgrywa skuteczna komunikacja z klientem oraz obsługa zamówień i całej korespondencji. Nowoczesne oprogramowanie pozwala założyć indywidualny profil, nazywany też wirtualną teczką. To miejsce, w którym zgromadzone są wszystkie dane na temat danego klienta, to sprawia, że jego obsługa jest znacznie łatwiejsza. Każdy uprawniony pracownik ma wgląd we wszystkie informacje o konkretnej osobie. Wystarczy kilka kliknięć, żeby zyskać do nich dostęp.

Taki system znacząco usprawnia komunikację, ponieważ pracownik może z łatwością odnieść się do poprzednich kontaktów klienta z firmą — wiadomości, reklamacji, zakupów itd.

Efektywna współpraca z bankami i klientami B2B

Digitalizacja finansów pozwala zawierać umowy z bankami oraz klientami B2B w formie elektronicznej, bez konieczności osobistych spotkań. Również online można dokonywać wszelkiej maści aneksów oraz uzupełnień wcześniej zawartych umów. Dzięki temu, że wszystkie dane na temat współpracy z danym kontrahentem są w formie elektronicznej, to również zarządzanie i ich archiwizacja zajmuje mniej czasu.

System powinien być także wyposażony w możliwość identyfikacji i weryfikacji tożsamości klienta, najprostszą formą jest nawiązanie wideoczat z konsultacją, ta opcja pozwala jednocześnie zbudować lepsze relacje z odbiorcami. Jednocześnie dzisiaj istnieją rozwiązania, które mogą zautomatyzować ten proces np. wykorzystujące technologię biometryczną.

Szybkie fakturowanie i zarządzanie finansami firmy

Digitalizacja finansów pozwala zautomatyzować procesy związane z transakcjami, ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku firm działających na rynku B2C, gdzie dokumentów transakcyjnych jest dużo. Dostępne są rozwiązania, które automatycznie przetwarzają i archiwizują pliki związane z transakcjami.

Ponadto system ten powinien współpracować z:

elektronicznym obiegiem dokumentów i
programem OCR,

dzięki temu możliwe będzie dodawanie do systemu pism dostarczanych w formie fizycznej.

Success Stories