Wdrożenie intranetu

Wdrożenie intranetu

Intranet to platforma współpracy i komunikacji. Wspiera pracownika w codziennej pracy. Realizuje cele organizacji w komunikacji wewnętrznej.

Korzyści

  1. Większa efektywność – Intranet zbudowany w oparciu o SharePoint tworzy system, zbiór narzędzi, które doskonale podnoszą wydajność pracy oraz ułatwiają komunikację. Dzięki temu otrzymujemy wymierne korzyści mierzone oszczędnością czasu i wzrostem wydajności pracowników.
  2. Tworzenie i dzielenie się treściami – Tworzenie dokumentów jest znacznie łatwiejsze dzięki możliwości wspólnej edycji oraz wersjonowaniu. Dokumenty można łatwo udostępnić wewnątrz i na zewnątrz organizacji.
  3. Praca zdalna – System jest dostępny z dowolnego miejsca oraz z wielu platform. Dostępne są aplikacje mobilne oraz wersja RWD na przeglądarki.
  4. Doskonała komunikacja – Połączenie intranetu z Teams umożliwia prowadzenie bardzo wydajnej komunikacji firmowej. Dzielenie się informacjami i wspólne śledzenie dokumentów nigdy nie było tak proste.

 

Kompendium wiedzy

Przygotowaliśmy kompendium wiedzy na temat intranetu.

Dwa modele wdrożenia

Organizacje mają różne potrzeby. Wybierz swój model wdrożeniowy.

split

Next Intranet Enterprise

Intranet szyty na miarę
Projekt, wrożenie i migracja

Next Intranet Standard

Gotowe rozwiązanie
Bardzo szybkie wdrożenie

Next Intranet Enterprise

Intranet szyty na miarę

Chcąc osiągnąć jak najlepsze efekty w optymalizacji pracy i realizacji celów komunikacyjnych w organizacji, intranet powinien zostać przygotowany w sposób dostosowany do konkretnych potrzeb. Można to osiągnąć dzięki wykonaniu analizy użytkowników oraz stworzeniu strategii komunikacji.

Więcej o tym jak przygotować dobrą analizę oraz jakie wnioski można na jej podstawie wysnuć można przeczytać w naszym kompendium wiedzy na temat intranetu. Jest to zbiór artykułów na temat intranetu, prezentuje różne spojrzenia i odpowiada na potrzeby różnych użytkowników.

Wstępna analiza i wycena

Naszym celem jest zapewnić Klientom pełne bezpieczeństwo przed każdym wdrożeniem. Dlatego też każdorazowo wykonujemy wstępną analizę, której celem jest określenie potrzeb i zakresu projektu. Na tej podstawie Klient otrzymuje ofertę.

Dodatkowe moduły

Kalendarium – Mechanizm szkolenia umożliwia promocję wydarzeń firmowych. Każdy artykuł można skonfigurować tak, aby niósł informację o dacie i godzinie wydarzenia. Wydarzenia są prezentowane w ujęciu kalendarzowym oraz promowane jako zwykłe artykuły.

Oferty pracy – Mechanizm pozwala dodawać oferty pracy i prezentować je na wybranych stronach. Możliwa jest integracja z systemami rekrutacyjnymi w celu automatycznego pobierania danych o ofertach. Możliwe jest również dodawanie szkoleń oraz ich promocja na wybranych stronach. Dla każdego szkolenia można dodać witrynę gromadzącą kluczowe informacje oraz zasoby związane z określonym szkoleniem.

Utrzymanie i rozwój

Gwarancja dostępności – W ramach usługi utrzymania zapewniamy wysoką dostępność rozwiązania. Zespół w trybie ciągłym prowadzi szereg działań, takich jak monitorowanie i inspekcje, aby ograniczyć ilość incydentów.

Ciągły rozwój – Pakiet rozwojowy umożliwia prowadzenie indywidualnego intranetu. Projektanci i inżynierowie modelują system, aby jak najbardziej dostosować go do potrzeb organizacji.

Next Intranet Standard

Wdrożenie SharePoint

Next Intranet jest oparty o platformę SharePoint, którą instalujemy w ramach wdrożenia. Jest to kompleksowe rozwiązanie do współpracy i komunikacji. SharePoint jest intensywnie rozwijany i używają go miliony specjalistów na całym świecie. Daje to pewność, niezawodność i bezpieczeństwo.

Funkcjonalności

Aktualności – Informacje i artykuły ważne dla działów prezentowane są na ich witrynach natomiast te najważniejsze są promowane na stronie głównej. News może być prezentowany w formie slajdera, galerii, listy lub czerwonego paska. Integracja z Teams zapewnia automatyczne uruchomienie promocji w tym kanale.

Lista aplikacji – Zbiór linków do najpopularniejszych aplikacji w organizacji. Prosta, a jednocześnie bardzo przydatna funkcjonalność.

Galeria – Komunikacja wewnętrzna ma też wymiar graficzny. Galerie zdjęć przekazują emocje, a nie tylko suche informacje. Dobre wykorzystanie tego narzędzia buduje atmosferę w organizacji.

Książka telefoniczna – Jena z najbardziej poszukiwanych aplikacji. Pozwala szybko dotrzeć do danych kontaktowych dowolnego pracownika. Dzięki integracji z Active Directory dane są ciągle aktualne.

Struktura organizacyjna – Struktura jest prezentowana na diagramie drzewiastym, który umożliwia szybkie odnalezienie poszukiwanych informacji. Dane są pobierane z Active Directory.

Baza wiedzy – Witryna umożliwia łatwe budowanie struktury artykułów i udostępnianie zasobów. Wbudowana wyszukiwarka znacznie przyśpiesza dotarcie do informacji.

Wdrożenie

Wdrożenie w 4 tygodnie – Pełne zaangażowanie naszego zespołu gwarantuje kompleksowe wdrożenie w krótkim czasie. Wdrożenie obejmuje również migracje i projekt graficzny.

Migracja – Nasz zespół udziela wsparcia w wykonaniu migracji istniejących zasobów. Pomagamy w ich inwentaryzacji i osadzeniu w nowym systemie.

Projekt graficzny – Doświadczeni projektanci graficzni uwzględniają identyfikację Klienta jak i charakter oraz cel wdrożenia.

Success Stories

Systemy