Sygnity

Sygnity

Zarządzanie projektami i finansami

Project Server w Sygnity

Jedno z największych wdrożeń Project Server w Europie Środkowo-Wschodniej.

Wdrożenie Project Server w Sygnity

Wdrożenie Microsoft Project Server pozwoliło na zarządzenie całym cyklem życia projektu od szansy sprzedażowej, przez negocjację i podpisanie umowy po realizację. W tym przypadku wdrożenie systemu było połączone z wdrożeniem nowego podejścia do zarzadzania projektami.

Podstawowe parametry

Sygnity

Klient

Informatyka

0

Liczba użytkowników

Wszyscy użytkownicy domeny

0

Czas wdrożenia

Gruntowna przebudowa procesu

0

Liczba projektów

Wyjątkowo duże wdrożenie

0

Rok wdrożenia

Ciągłe utrzymanie i rozwój

Cel wdrożenia

  1. Zarządzanie harmonogramem i zasobami
  2. Kontrola wykonania i budżetu
  3. Ujednolicenie procesu akceptacji ofert

 

Opinie zespołu Klienta

Wdrożenie Microsoft Enterprise Project Management w Sygnity należy do największych w Europie. System obsługuje ponad 1000 projektów i 1500 użytkowników. Polecam firmę Nexpertis jako rzetelnego i profesjonalnego dostawcę.
Mariusz Kunsztowicz Kierownik Biura Monitorowania Projektów

Zakres projektu

Akceptacja ofert i kontrola szans sprzedażowychW systemie są rejestrowane szanse sprzedażowe oraz przydzielane budżety na działania sprzedażowe na przykład wykonanie POC. Każda szansa sprzedażowa jest połączona z harmonogramem w uproszczonej wersji prezentującym zapotrzebowanie na zasoby oraz przewidywany cash flow. Dzięki temu można nałożyć potencjalne projekty na siatkę aktualnie prowadzonych i przewidywać zapotrzebowanie na zasoby.
Zarządzanie harmonogramamiHarmonogramy budowane są na podstawie szablonów, dzięki czemu utrzymywana jest ich powtarzalna struktura. Dzięki temu możliwe staje się ich analizowanie i porównywanie kluczowych parametrów.
Zarządzanie budżetem metoda memoriałowąKarta kalkulacji projektów z wyceną memoriałową kosztów bezpośrednich i kosztów pracy umożliwiają pełna kontrolę nad budżetem projektu.
IntegracjaW ramach wdrożenia przygotowano następujące integracje: Dynamics AX People, Dynamics AX Projekty oraz Click View.
Zażądanie zasobami i absencjamiMechanizm umożliwia zarządzanie kosztami pracowników zatrudnionych na różnych stawkach i umowach, a wręcz w różnych rolach. Integracja z modułem HR systemu ERP pozwala na branie pod uwagę nieobecności podczas zasobowania.
Czynniki ryzykaKażdy członek zespołu może zarejestrować czynnik ryzyka. Podczas oceny brane są pod uwagę nie tylko prawdopodobieństwo i konsekwencje urzeczywistnienia się ryzyka, ale również potencjalny czas jego wystąpienia.
Bilans finansowy projektuZarządzanie budżetem marketingowym i realizacyjnym umożliwia uchwycenie całościowego wyniku finansowego projektu.
SzkoleniaWażną częścią projektu były szkolenia administratorów biznesowych i technicznych prowadzone przez trenerów firmy Nexpertis.

Wykorzystane technologie